pic pic pic pic pic

Ovlivní výsledek průkaz energetické náročnosti budovy tržní cenu na trhu s nemovitostmi?

 Ovlivní výsledek průkaz energetické náročnosti budovy tržní cenu na trhu s nemovitostmi?

Lze předpokládat, že cena bude porovnávána i ve vztahu ke kvalitě obálky budovy a energetické náročnosti, pokud kupující neplánuje do objektu a nákladů na provoz do budoucnosti investovat.

Ovlivní výsledek průkaz energetické náročnosti budovy tržní cenu na trhu s nemovitostmi?

• lze předpokládat, že cena bude porovnávána i ve vztahu ke kvalitě obálky budovy a energetické náročnosti, pokud kupující neplánuje do objektu a nákladů na provoz do budoucnosti investovat

Chcete prodat nebo pronajmout svůj dům nebo byt? Od 1. ledna 2013 jsou vlastníci budov a bytových jednotek povinni označit své nemovitosti energetickým štítkem a nechat vypracovat energetický audit, který je součástí průkazu energetické náročnosti budovy neboli PENB. Tato povinnost vyplývá z novely č. 406/2000 Sb. zákonem č. 318/2012 Sb. o hospodaření energií tzv. energetický zákonEnergetický průkaz Vám profesionálně zpracujeme. Naši odborníci navštíví váš dům a posoudí jeho stav. V případě, že nemáte projektovou dokumentaci, zjistí si sami veškeré potřebné údaje k vypracování energetického štítku. Spolupracujeme s energetickými specialisty, kteří působí v celé České republice. Každý den necháme posoudit desítky nemovitostí pro energetický průkaz budovy.

Vyhledávání

Od 1.1.2013

Bude vlastník domu povinen doložit PENB ke kupní smlouvě také u objektů s plochoou větší než 50 m2.

Energetický štítek - PENB

PENB- Průkaz energetické náročnosti budovy - obsahuje protokol prokazující energetickou náročnost budovy a její grafické znázornění. Klasifikace energetické náročnosti budovy je rozdělena do klasifikačních tříd A až G, kde jsou také určeny jejich hranice.